Jesteśmy organizacją typu non-profit, której celem jest poprawa społecznego, emocjonalnego i fizycznego poziomu sprawności. Pracujemy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi. Wśród nas są edukatorzy, pedagodzy i Coach’owie oraz trenerzy gier zespołowych. Łączy nas idea rozwoju i budowania wśród społeczeństwa umiejętności społecznych, których często brakuje, zwłaszcza wśród osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Jesteśmy grupą niepoprawnych optymistów, którzy pragną zmienić myślenie społeczeństwa. Razem z członkami naszej Fundacji zajmujemy się rozwojem umiejętności społecznych takich jak:

  • komunikacja,
  • współpraca,
  • pewność siebie,
  • motywacja,
  • kreatywność,
  • spójność

Aktywność fizyczna i sport jest dla nas czymś więcej niż pasja co powoduje, że każde nasze działanie sprawia nam radość, którą chcemy się dzielić z każdym niezależnie od wieku. Ponieważ aktywność fizyczna wpływa nie tylko na ciało ale także na stan umysłu i jest jednym z kluczy do budowania i rozwoju zdrowego społeczeństwa.
Dla nas aktywność fizyczna jest jak nałóg, z którego nie chcemy wyjść. Takie przeświadczenie spowodowało, że wspólnie rozpoczęliśmy w ramach Fundacji działać na rzecz propagowania sportu i aktywności fizycznej.
Pierwszym projektem była Mini Olimpiada Przedszkolaka, w którym w przeciągu 3 lat uczestniczyło łącznie 2500 dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przedszkola Przyszłości tylko w 2019 roku w projekcie brało udział ponad 900 dzieci z 17 rzeszowskich przedszkoli.
Nieocenioną pomoc przy organizacji imprezy wykazali studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach wolontariatu. Mini Olimpiada Przedszkolaka jest ostatnim etapem w programie, który przygotowaliśmy i wdrożyliśmy do 17 rzeszowskich przedszkoli. Program skierowany jest do dzieci i nauczycieli nauczania przedszkolnego. Jego ideą jest propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, podnoszenie sprawności fizycznej oraz kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw sportowych w tym zdrowego stylu życia. Dodatkowo program ma również podnieść atrakcyjność prowadzonych zajęć w oddziałach przedszkolnych. Program oparty jest na umiejętnościach zaczerpniętych z lekkoatletyki, gimnastyki i gier zespołowych koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna, korfball.

O Nas


W ciągu 3 lat wdrażania programu popełniliśmy wiele błędów ale to spowodowało, że dzisiaj jesteśmy w stanie Wam zaproponować przetestowane rozwiązania. Porażki jakich doznaliśmy w trakcie wdrażania naszych metod okazały się najcenniejszym doświadczeniem – chociaż nie raz było ciężko. Jednak ogień jaki w Nas się pali spowodował, że wciąż idziemy do przodu i chcemy się dzielić naszymi doświadczeniami.
Idąc tym tokiem w 2018 i 2019 roku rozpoczęliśmy współpracę z AKS Resovia Rzeszów, SPR Handball Rzeszów oraz Sokół Łańcut AZS UR Rzeszów gdzie rozpoczęliśmy testowanie już wypracowanego modelu za pośrednictwem programów „Handball Kids„; „Zabawiak” oraz „B-T-D„. Wszystkie dotychczas wypracowane mechanizmy w naszym modelu przedstawiliśmy na warsztatach szkoleniowych zorganizowanych przez Uniwersytet Rzeszowski pod nazwą „Kluczowe kompetencje społeczne na lekcjach wychowania fizyczne z wykorzystaniem gier i zabaw ruchowych„. Po wcześniejszych doświadczeniach spodziewaliśmy się niemal wszystkiego jednak z założeniem, że tylko porażki pomogą Nam. Dzięki takiemu podejściu poziom frustracji przy porażkach był niewspółmierny do rezultatów.
 
Paweł Lenik, Prezes
Jacek Krawczyk, Wiceprezes
Justyna Lenik, Członek Zarządu
Karolina Przednowek,
Anna Cieszkowska,